Со секоја нарачка над 3000ден бесплатна достава.

Search

Ви треба помош? +389 2 613 4641

Out of stock

VIVAX ACP-18CH50AEVI R32

 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа

43.990 ден

Compare
Шифра:VIV-03
Карактеристики:
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 13.50 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 35.10 kg
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 800 X 554 X 333 mm
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 60 м2
Weight 13.5 kg
Dimensions 80 × 55.4 × 33.3 cm
Потрошувачка:
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (6.6/4.00)
Моќност:
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 6120.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 6741.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 5275/5568 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1643 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 1586 W
Перформанси:
ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 740.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 1.80 l/h
НИВО НА БУЧАВА: 39.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -20 ℃  ДО 50 ℃
Останато:
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 60 м2
ФРЕОН: R32
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 5275/5568 W
ФИЛТРИ: Bio филтер, јонизатор

Најпродавани

Распродадено

VIVAX ACP-09CH25AEQI R32

19.990 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа
Распродадено

VIVAX ACP-12CH35AEVI R32

33.990 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-12CH35AERI R32

29.990 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа
Распродадено

VIVAX ACP-12CH35AERI R32 GOLD

29.990 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа

AUX 18ASW-H18Q4 LPR1DI

32.520 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-12CT35AERI

49.000 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа
Распродадено

VIVAX ACP-18CH50AEMI R32

38.990 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа

Back to Top
Производот беше додаден во твојата кошничка