Со секоја нарачка над 3000ден бесплатна достава.

Search

Ви треба помош? +389 2 613 4641

Нема на залиха

VIVAX ACP-24CH70AUJI R32

  • Гаранција: 5 години
  • Испорака: 48 часа

50.900 ден

Compare
Шифра:VIJ-04
Карактеристики:
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 14.00 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 45.00 kg
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 1.205 X 400 X 317 mm
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 75 м2
Тежина 14 кг
Димензии 120,5 × 40 × 31,7 cm
Потрошувачка:
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (6.89/4.11)
Моќност:
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 7500.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 8200.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 7030/7050 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 2200 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 1960 W
Перформанси:
ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 1150.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 2.30 l/h
НИВО НА БУЧАВА: 45.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -15 ℃  ДО 48 ℃
Останато:
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 75 м2
ФРЕОН: R32
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 7030/7050 W
ФИЛТРИ: Bio филтер, филтер за прашина, Catalyst филтер

Најпродавани

VIVAX ACP-12PT35AEHs мобилен клима уред

25.990 ден
  • Гаранција: 3 години
  • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-09CH25AEQI R32

19.990 ден
  • Гаранција: 5 години
  • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-09CH25AEMIS R32

24.990 ден
  • Гаранција: 5 години
  • Испорака: 48 часа

VIVAX - ACP-09CH25AEMI R32

19.990 ден
  • Гаранција: 5 години
  • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-12CH35AEMIs R32

22.990 ден
  • Гаранција: 5 години
  • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-18CH50AERI+ R32

45.990 ден
  • Гаранција: 5 години
  • Испорака: 48 часа

Back to Top
Производот беше додаден во твојата кошничка