Со секоја нарачка над 3000ден бесплатна достава.

Search

Ви треба помош? +389 2 613 4641

Нема на залиха

VIVAX ACP-12CT35AERI

 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

49.000 ден

Compare
Шифра:VIPK-01
Карактеристики:
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 14.8kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 34.7kg
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 800 x 554 x 333 mm
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: 40 m2
Тежина 34,7 kg
Димензии 80 × 55,4 × 33,3 cm
Потрошувачка:
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (6,1/4,0)
Моќност:
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 3810 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 4340 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 3520/3810 KW
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1168 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 1100 W
Перформанси:
ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 512 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 1,20 l/h
НИВО НА БУЧАВА: 43 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -20 ℃  ДО 50 ℃
Останато:
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 40 m2
ФРЕОН: R32
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 3520/3810 W
ФИЛТРИ: Филтер за прашина, јонизатор, Bio филтер

Најпродавани

VIVAX ACP-12CH35AERI R32

29.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX HOME освежувач и разладувач на воздух AC-6081

4.199 ден
 • Снага (W) 60 W
 • Дијаметар [cm] 11 cm
 • Висина (cm) 75 cm
 • LED индикатор на работа да
 • Капацитет за вода(L) 8 l

VIVAX ACP-09CH25AEMIS R32

24.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-09CH25AEQI R32

19.990 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-18CH50AERI+ R32

49.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX WMH-2001B ѕидна греалка

2.999 ден
 • Моќност 2000W
 • 2 степени на моќност: 1000/2000W
 • Поставување на ѕид
 • On / off прекинувач

Back to Top
Производот беше додаден во твојата кошничка