Со секоја нарачка над 3000ден бесплатна достава.

Search

Ви треба помош? +389 2 613 4641

Нема на залиха

VIVAX ACP-18CH50AEVI R32

 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

43.990 ден

Compare
Шифра:VIV-03
Карактеристики:
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 13.50 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 35.10 kg
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 800 X 554 X 333 mm
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 60 м2
Тежина 13,5 кг
Димензии 80 × 55,4 × 33,3 cm
Потрошувачка:
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (6.6/4.00)
Моќност:
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 6120.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 6741.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 5275/5568 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1643 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 1586 W
Перформанси:
ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 740.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 1.80 l/h
НИВО НА БУЧАВА: 39.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -20 ℃  ДО 50 ℃
Останато:
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 60 м2
ФРЕОН: R32
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 5275/5568 W
ФИЛТРИ: Bio филтер, јонизатор

Најпродавани

VIVAX ACP-12PT35AEHs мобилен клима уред

25.990 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-09CH25AEQI R32

19.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-09CH25AEMIS R32

24.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX - ACP-09CH25AEMI R32

19.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-12CH35AEMIs R32

22.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-18CH50AERI+ R32

45.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-12CH35AEEI R32 PRO

34.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа
 

Back to Top
Производот беше додаден во твојата кошничка