Со секоја нарачка над 3000ден бесплатна достава.

Search

Ви треба помош? +389 2 613 4641

На Залиха

VIVAX cool ACP-12CH35AEHI+ Gold инвертер клима уред

Гаранција: 5 години
Испорака: 48 часа

36.990 ден

Compare

Просечна моќ ладење/греење: 3520/3810W
Коефициент SEER/SCOP: 8.5W/4.6W
Проток на воздух: 700 m³
Работна температура: -25 до 50°C
Капацитет на одвлажнување: 1.2 L/h
WiFi Ready/Тајмер 24h/Турбо
Био филтер/Јонизатор/Самочистење

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА ЛАДЕЊЕ: A+++ ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА ГРЕЕЊЕ: A++ МОЌНОСТ (KW): 3,5 МОЌНОСТ (btu): 12000 КАПАЦИТЕТ ЛАДЕЊЕ (kw): 3.517(0.821~4.162) КАПАЦИТЕТ ГРЕЕЊЕ (kw): 3.81(0.85~4.777) ПОТРОШУВАЧКА ЛАДЕЊЕ (w): 1089(50~1600) ПОТРОШУВАЧКА ГРЕЕЊЕ (w): 1050(130~1710) ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 539 m³ ОДВЛАЖНУВАЊЕ (L): 1,2 SEER / SCOP: 7 / 4,1 РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: -25°C ~+50°C ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: 30~40m² ГРЕЈАЧ ВО НАД. ЕД.: КОМПРЕСОР, КОНДЕНЗАТ SMART/WI-FI: ОПЦИЈА УСБ ТЕХНОЛОГИЈА: инвертер ТЕЖИНА НАД. ЕД. (kg): 27 ДИМЕНЗИИ НАД. ЕД.: 770 x 555 x 300 mm ТЕЖИНА ВНАТ. ЕД. (kg): 8,2 ДИМЕНЗИИ ВНАТ. ЕД.: 920 x 321 x 211 ЗВУЧЕН ПРИТИСОК (dB): 21 ГАРАНЦИЈА ( Год. ): 5 ФИЛТРИ: Био филтер, филтер за прaшина, ION

Најпродавани

VIVAX WMH-2001B ѕидна греалка

3.390 ден
 • Гаранција: 1 година
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-09CH25AEMIS R32

24.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-09CH25AEQI R32

19.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX HOME вентилатор стоечки TF-61

2.100 ден
 • Гаранција: 1 година
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-12PT35AEHs мобилен клима уред

25.990 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX - ACP-09CH25AEMI R32

19.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

Back to Top
Производот беше додаден во твојата кошничка