Со секоја нарачка над 3000ден бесплатна достава.

Search

Ви треба помош? +389 2 613 4641

На Залиха

VIVAX ACP-12CH35AERI+ R32

 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

36.990 ден

Compare
Шифра:VAERIPLUS-1
Карактеристики:
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 8.60 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 26.70 kg
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 765 X 555 X 303 mm
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 35 м2
Тежина 8,60 kg
Димензии 76 × 55 × 30 cm
Потрошувачка:
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A+++ (8.5/4.6)
Моќност:
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 4308.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 4381.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 3517/3810 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 977 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 977 W
Перформанси:
ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 584.00 m33
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 1.20 l/h
НИВО НА БУЧАВА: 39.50 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -25 ℃  ДО 50 ℃
Останато:
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 35 м22
ФРЕОН: R32
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 3517/3810 W
ФИЛТРИ: Филтер за прашина

Најпродавани

VIVAX ACP-12CH35AERI R32

29.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-09CH25AEQI R32

19.990 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-12CH35AEVI R32

37.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX - ACP-09CH25AEMI R32

19.990 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-18CH50AERI R32

42.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

Back to Top
Производот беше додаден во твојата кошничка