Со секоја нарачка над 3000ден бесплатна достава.

Search

Ви треба помош? +389 2 613 4641

На Залиха

TESLA Клима инвертер TT34TP21W-1232IA

TESLA Клима инвертер TT34TP21W-1232IA A++/A+/R32/12000BTU бела боја

21.990 ден

Compare
Бренд
Tesla

Технички детали

Боја на производот
Бела
Проток на воздух
560 m3/h
Капацитет на климатизерот
12000 BTU

Димензии на производот

Тежина (кг)
32.5 kg
Карактеристики: • Климатски функции: Ладење, Одвлажнување, Греење • Инвертер технологија • Јонизатор • Сезонски коефициент на енергетска ефикасност (за ладење) (SEER): 6,1 • Сезонски коефициент на перформанси (за греење) (SCOP): 4 • Капацитет на ладење во вати (номинален): 3400 W • Капацитет на греење во вати (номинален) (просечна грејна сезона): 3430 W • Капацитет на ладење во вати (минимум): 1000 W • Капацитет на ладење во вати (максимум): 3770 W • Капацитет на греење во вати (минимум): 1000 W • Капацитет на греење во вати (максимум): 3810 W • Тип на дисплеј: LED • Тајмер • Ладилно средство: R32 • Тежина на течноста за ладење: 570 g • Далечински управувач • Тип на компресор: Ротационен • Должина на цревото (максимум): 25 m • Дијаметар на цревото за гас: 9,52 mm • Дијаметар на течно црево: 6,35 mm • Филтер за воздух • Антибактериски филтер • Капацитет за одвлажнување: 1,2 l/h • Далечинско управување со паметен телефон • Работна температура (ладење) (минимум-максимум): 0 - 53 °C • Работна температура (греење) (T-T): -20 - 30 °C Управување со трошоците: • Класа на енергетска ефикасност (ладење): A++ • Класа на енергетска ефикасност (греење) (просечна грејна сезона): A+ • Годишна потрошувачка на енергија (ладење): 195 kWh • Годишна потрошувачка на енергија (греење) (просечна грејна сезона): 840 kWh • Влезен напон со наизменична струја: 220 - 240 V • AC влезна фреквенција: 50 Hz • Струја: 10 A • Струја (ладење): 5,1 A • Струја (греење): 4,7 A Внатрешна единица: • Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина): 47 dB • Тип на внатрешна единица: Ѕид • Ниво на бучава во внатрешната единица (ниска брзина): 32 dB • Проток на ладен воздух (внатрешна единица): 560 m³/h • Број на внатрешни единици: 1 • Ширина на внатрешната единица: 79 cm • Длабочина на внатрешна единица: 27,5 cm • Висина на внатрешната единица: 19,2 cm • Тежина на внатрешната единица: 8,5 kg • Шифра за степен на запечатување (IP) на внатрешната единица: IPX4 • Брзина на вентилаторот на внатрешната единица (ладење, голема брзина): 1320 RPM Надворешна единица: • Ниво на бучава на надворешната единица: 50 dB • Број на надворешни единици: 1 • Ширина на надворешната единица: 77,7 cm • Длабочина на надворешната единица: 49,8 cm • Висина на надворешната единица: 29 cm • Тежина на надворешната единица: 24 kg • Шифра на степен на запечатување (IP) на надворешната единица: IPX4 • Брзина на вентилаторот на надворешната единица (ладење): 1000 RPM

Најпродавани

VIVAX ACP-09CH25AEQI R32

19.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-09CH25AEMIS R32

24.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX - ACP-09CH25AEMI R32

19.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-12CH35AEMIs R32

22.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-18CH50AERI+ R32

45.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-12CH35AEEI R32 PRO

34.990 ден
 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа
 

Back to Top
Производот беше додаден во твојата кошничка