Со секоја нарачка над 3000ден бесплатна достава.

Search

Ви треба помош? +389 2 613 4641

На Залиха

INVENTOR ARIA AR3VI32-18WF/AR3V032-18

 • Гаранција: 5 години
 • Испорака: 48 часа

41.990 ден

Compare
Шифра:IIA-03
Карактеристики:
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 10.8 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 37 kg
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 800 X 333 X 554 mm
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 60 м2
Weight 10.8 kg
Dimensions 96.5 × 21.5 × 31.9 cm
Потрошувачка:
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (6.4/5.1)
Моќност:
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 5280.00 (1840-6150) W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 5570.00 (1370-6800) W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 5280/5570 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1547 (120-2380) W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 1500 (220-2430) W
Перформанси:
ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 750.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 1.60 l/h
НИВО НА БУЧАВА: 57 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -20 ℃  ДО 50 ℃
Останато:
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 60 м2
ФРЕОН: R32
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 5280/5570 W
ФИЛТРИ: Sterilization HEPA филтер, јонизатор, Triple Action филтер, Powerfull Self cleaning

Најпродавани

Распродадено

VIVAX ACP-09CH25AEQI R32

19.990 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа

VIVAX ACP-12CH35AERI R32

29.990 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа
Распродадено

VIVAX ACP-12CH35AEVI R32

33.990 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа
vivax-acp12ch35reii
Распродадено

VIVAX COOL ACP-12CH35REII R32

20.990 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа
Распродадено

VIVAX ACP-12CH35AEMI R32

23.990 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа
Распродадено

VIVAX ACP-24CH70AERI R32

56.990 ден
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа
vivax-12ch35rea
Распродадено

VIVAX ACP-12CH35REA

14.990 ден
 • Енергетска класа (SEER/SCOP):A (3.22/3.61)
 • Максимален капацитет на ладење: 3300.00 W
 • Mаксимален капацитет на греење: 3300.00 W
 • Работна температура: од -7 ℃ до 43 ℃
 • Гаранција: 3 години
 • Испорака: 48 часа

Back to Top
Производот беше додаден во твојата кошничка