Со секоја нарачка над 3000ден бесплатна достава.

Search

Ви треба помош? +389 2 613 4641

Out of stock

BOSCH Машина за перење WAU 28R60BY

 • Бучност 48 dB(A)
 • Вртежи во минута 1400 obr/min
 • Капацитет: 9 kg
 • Енергетска класа: A +++
 • Гаранција: 5години

41.980 ден

Compare
Шифра:BOSCH-01-4
 • Енергетска класа A+++
 • Капацитет 9 kg
 • Вртежи во минута 1400 obr/min
 • Бучност 48 dB(A)
 • Потрошувачка на енергија по циклус 0,9 kWh
 • Стандардни програми: памук, лесно за одржување, осетливи ткаенини / свила, волна – рачно перење
 • Посебни програми: чистење на бубањот со потсетник, темен веш, кошули / блузи, екстра краток 15′ / 30′, испумпување / центрифугирање, брзо / мешано, спорт, дополнително плакнење
 • SpeedPerfect – совршено чисти алишта до 65 % заштеда на време
 • Систем за отсранување на дамки со можност за бирање на 4 вида дамки
 • TouchControl копчиња
 • Можност за додавање на алишта по почетокот на програмот
 • EcoSilence Drive – тивка работа на инвертер моторот со долг животен век
 • AntiVibration Design – тивка и стабилна машина
 • ActiveWater Plus – еколошко употребување за заштеда на вода
 • Голем LED екран со статус на програмата, избор на температури, брзина на центрифуга, преостанато време, 24 часа одложен старт и индикатор за потрошувачка
 • Сензор за тежина на алиштата
 • Заштита од деца
 • Заштита од протекување
 • Дијаметар на врата 32 cm
 • Бела боја
 • Тежина 70,7 kg
 • Димензии (ŠxVxD) 598 mm x 848 mm x 590 mm
 • Волумен: 63 l
 • Vario бубањ
 • Автоматска детекција на полнењето за прецизно дозирање со вода при перењето
 • Систем за детекција на пења
 • Звучен сигнал за крај на програмот
 • Должина на кабел: 160 cm
Производител: Bosch
Вртежи: 1400
Капацитет: 9кг.
Длабина: 55-60cm
Енергетска класа: А+++
Тип на серија: Ser6

Најпродавани

Распродадено

BOSCH Машина за перење WAJ 20061BY

22.650 ден
 • Број на вртежи: 1000rpm
 • Лесен за користење LED дисплеј со контрола на допир
 • AntiVibration design ™: екстремно стабилна и тивка работа благодарејќи на специјалната заштита од вибрации
 • Капацитет: 7 kg
 • Енергетска класа: A +++
Распродадено

KONCAR Машина за перење PR 10 8.FCP3N

14.370 ден
 • Број на вртежи (o/min): 1000
 • Капацитет: 7 kg
 • Електронско управување
 • Easy logic состав (Eco-Logic)
Распродадено

BOSCH Машина за перење WAN 28160BY

31.990 ден
 • Бучност 52 dB(A)
 • Вртежи во минута 1400 obr/min
 • Капацитет: 8 kg
 • Енергетска класа: A +++
 • Гаранција: 5години

Vivax CDR-0812A Машина за сушење

14.999 ден
 • Кондензациска сушара
 • Број на вртежи 1000rpm
 • Капацитет 8kg
 • Број на програми: 12
 • Енергетска класа: Б
 • LCD екран
 • Димензии: ШxВxД - 595×615×845 cm
Распродадено

BOSCH Машина за перење WAJ 20061BY

22.650 ден
 • Лесен за користење LED дисплеј со контрола на допир
 • AntiVibration design ™: екстремно стабилна и тивка работа благодарејќи на специјалната заштита од вибрации
 • Капацитет: 7 kg
 • Енергетска класа: A +++
Распродадено

BOSCH Машина за перење WAN 28262BY

32.100 ден
 • Бучност 52 dB(A)
 • Вртежи во минута 1400 obr/min
 • Капацитет: 8 kg
 • Енергетска класа: A +++
 • Гаранција: 5години
Распродадено

BOSCH Машина за сушење WTH

33.620 ден
 • Кондензациска сушара
 • Sensitive Drying System
 • Дигитален индикатор
 • LED-display

Back to Top
Производот беше додаден во твојата кошничка